• Gładka, zdrowa skóra łokci i kolan, czyli o zaletach peelingu naturalnego

Gładka, zdrowa skóra łokci i kolan, czyli o zaletach peelingu naturalnego

Lato to czas, gdy pokazujemy więcej ciała i każda z nas chce, aby wyglądało ono kusząco. Nie wystarczy więc dbać tylko o skórę twarzy, bo całe ciało zasługuje na naturalną pielęgnację. Szczególną uwagę warto poświęcić na partie wyjątkowo narażone na rogowacenie, czyli łokcie i kolana.

WKROCZ W LATO ZE ZDROWĄ SKÓRĄ

Kolana i łokcie to jedne z najbardziej zapomnianych przez nas partii ciała. Przypominamy sobie o nich, gdy zaczynają się łuszczyć, są przesuszone, a nierzadko też pękają. Oczywiście, najlepiej dbać o nie przez cały rok, ale jest szereg sposobów na ich naturalną pielęgnację, dzięki którym szybko przywrócicie im zdrowy wygląd. Najważniejszą zasadą jest regularne stosowanie delikatnie złuszczającego peelingu, który poprawia ukrwienie, usuwa zrogowacenia i przygotuje skórę do wchłaniania składników aktywnych kosmetyków organicznych. Do tego celu doskonale nadaje się peeling cukrowy polskiej marki kosmetyków naturalnych Clochee, który pozostawi skórę kolan i łokci gładką i rozjaśnioną, a przecież o to nam chodzi, gdy zakładamy krótkie spódniczki lub sukienki na ramiączkach.

 

NATURALNE NAWILŻENIE SKÓRY

Wystawiona na wszelkie otarcia, odmrożenia czy przesuszenie skóra łokci i kolan po zimie nabiera często ciemniejszego odcienia. Rozwiązaniem tego problemu jest nie tylko stosowanie peelingu dwa razy w tygodniu, ale też głębokiego nawilżenia i odżywienia przy pomocy naturalnych kosmetyków, np. balsamów nawilżających. Nawilżenia nigdy za dużo, dlatego nie warto stosować go nawet codziennie – zwłaszcza, gdy zależy nam na szybkich efektach. Rozjaśnienie i pielęgnację można też prowadzić delikatnie pocierając skórę raz na tydzień sokiem z cytrusów, a także stosując naturalną maskę odżywczą, np. na bazie siemienia lnianego.

Zadbaj o gładką skórę łokci i kolan, stosując odżywczy peeling cukrowy o smakowitym zapachu truskawkowym i lekki balsam nawilżający do codziennej pielęgnacji.

Inne artykuły w Akademii Clochee

Każdy zakup kosmetyków naturalnych Clochee zbliża Cię do nagrody. Jak to zrobić? 

Czytaj dalej

Z radością informujemy, że nasz wygładzający olejek do mycia twarzy i demakijażu został jednym z 5 Najlepszych Polskich Kosmetyków 2015 Roku!

Czytaj dalej

Opakowania d2w a PET - wiecie, jakie są między nimi różnice? Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak wiele zawdzięczamy naszej planecie. Wzrasta nasz szacunek do Ziemi oraz chęć utrzymania jej w jak najlepszej formie. Kupujemy ekologiczne jedzenie, wracamy do zakupów na straganach i w małych sklepikach osiedlowych. Zaczynamy sięgać po ubrania z organicznej bawełny oraz po naturalne kosmetyki. Jesteśmy dobrze zorientowani w tym, czego chcemy i czego oczekujemy od produktów przez nas kupowanych. Coraz wnikliwiej czytamy etykiety, wiemy, co oznaczają tajemnicze dotąd nazwy i skróty. Zawartość opakowań, które ściągamy ze sklepowych półek, przestaje być dla nas niejasna. Czy to samo jednak możemy powiedzieć o samych opakowaniach?

Czytaj dalej