• Gładka, zdrowa skóra łokci i kolan, czyli o zaletach peelingu naturalnego
Image

Gładka, zdrowa skóra łokci i kolan, czyli o zaletach peelingu naturalnego

Lato to czas, gdy pokazujemy więcej ciała i każda z nas chce, aby wyglądało ono kusząco. Nie wystarczy więc dbać tylko o skórę twarzy, bo całe ciało zasługuje na naturalną pielęgnację. Szczególną uwagę warto poświęcić na partie wyjątkowo narażone na rogowacenie, czyli łokcie i kolana.

WKROCZ W LATO ZE ZDROWĄ SKÓRĄ

Kolana i łokcie to jedne z najbardziej zapomnianych przez nas partii ciała. Przypominamy sobie o nich, gdy zaczynają się łuszczyć, są przesuszone, a nierzadko też pękają. Oczywiście, najlepiej dbać o nie przez cały rok, ale jest szereg sposobów na ich naturalną pielęgnację, dzięki którym szybko przywrócicie im zdrowy wygląd. Najważniejszą zasadą jest regularne stosowanie delikatnie złuszczającego peelingu, który poprawia ukrwienie, usuwa zrogowacenia i przygotuje skórę do wchłaniania składników aktywnych kosmetyków organicznych. Do tego celu doskonale nadaje się peeling cukrowy polskiej marki kosmetyków naturalnych Clochee, który pozostawi skórę kolan i łokci gładką i rozjaśnioną, a przecież o to nam chodzi, gdy zakładamy krótkie spódniczki lub sukienki na ramiączkach.

 

NATURALNE NAWILŻENIE SKÓRY

Wystawiona na wszelkie otarcia, odmrożenia czy przesuszenie skóra łokci i kolan po zimie nabiera często ciemniejszego odcienia. Rozwiązaniem tego problemu jest nie tylko stosowanie peelingu dwa razy w tygodniu, ale też głębokiego nawilżenia i odżywienia przy pomocy naturalnych kosmetyków, np. balsamów nawilżających. Nawilżenia nigdy za dużo, dlatego nie warto stosować go nawet codziennie – zwłaszcza, gdy zależy nam na szybkich efektach. Rozjaśnienie i pielęgnację można też prowadzić delikatnie pocierając skórę raz na tydzień sokiem z cytrusów, a także stosując naturalną maskę odżywczą, np. na bazie siemienia lnianego.

Zadbaj o gładką skórę łokci i kolan, stosując odżywczy peeling cukrowy o smakowitym zapachu truskawkowym i lekki balsam nawilżający do codziennej pielęgnacji.

Inne artykuły w Akademii Clochee

Naturalny kosmetyk do pielęgnacji twarzy - tonik

Wiele kobiet, nawet tych, które korzystają z naturalnych kosmetyków w codziennej pielęgnacji, nie wie jak, kiedy i po co stosować tonik. Inne w ogóle go pomijają. Zupełnie niesłusznie. Tonik to absolutny „must have” w damskiej kosmetyczce.

Czytaj dalej
Clochee - pionier ekologicznych opakowań

Jesteśmy pierwszą firmą kosmetyczną w Polsce, która zaczęła stosować do opakowań naszych kosmetyków dodatek d2w. Zmienia on plastikowe opakowania w degradowalne. 

Czytaj dalej
Pozwól kosmetykom działać… aktywnie!

Czytając opisy kosmetyków organicznych co chwilę trafiamy na informację o składnikach aktywnych albo substancjach czynnych, ale choć domyślamy się ich pozytywnego wpływu na nasze zdrowie i wygląd, często nie wiemy, czym są i jak naprawdę działają.

Czytaj dalej
Czy w kosmetykach naturalnych znajdują się konserwanty?

W produktach, które mają trwałość ponad kilka miesięcy znajdują się środki konserwujące, także w kosmetykach naturalnych. Konserwantami w takim przypadku są najczęściej środki dopuszczone przez instytucje certyfikujące. Clochee postawiło na bezpieczne konserwanty z certyfikatem Ecocert.

Czytaj dalej