BLOG

Jak się pozbyć cellulitu? Sprawdź Balsam antycellulitowy Shape Perfection – nowy produkt dla Twojego ciała od Clochee

29 LIPCA 2021

Chcesz pozbyć się cellulitu? Sprawdź nowy balsam antycellulitowy Shape Perfection od Clochee. Dowiedz się więcej! 

Co to jest cellulit?

Cellulit często nazywany „skórką pomarańczową” to jeden z problemów, z którym na co dzień borykają się Panie i nastolatki. Według informacji naukowych dotyka on niemalże 8 na 10 kobiet. 

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit spowodowany jest wieloma czynnikami, między innymi są to zaburzenia hormonalne czy siedzący tryb życia, który sprzyja gromadzeniu się tłuszczu i nierównomiernym jego rozmieszczaniu. I choć wiele z Pań pogodziło się z jego istnieniem, wciąż szukają rozwiązań, aby polepszyć stan swojej skóry.

szczotkowanie_ciala

Jak się pozbyć cellulitu? 

Balsam antycellulitowy Shape Perfection ze składnikami aktywnymi pomocnymi w walce ze „skórką pomarańczową”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientek marka Clochee stworzyła kosmetyk dostosowany do potrzeb skóry dotkniętej cellulitem, ale także wspomagający działanie mające na celu zapobieganie powstania problemów z jędrnością skóry.

Balsam do ciała Shape Perfection zawiera kompleks antycellulitowy. W swoim składzie ma aż 98% składników pochodzenia naturalnego. Zastosowanie składników aktywnych w balsamie ma na celu pobudzić procesy przeciwobrzękowe i zmniejszenie widoczności cellulitu – wygładzenie, zmniejszenie nierówności skóry. W jego składzie znajdziemy termogeniki, które wspomagają spalanie tłuszczu: są to między innymi: kofeina, która stymuluje procesy lipolizy, dzięki czemu wpływa na poprawę wyglądu skóry oraz ekstrakt z guarany będący jednym ze źródeł kofeiny; w połączeniu z nią potęguje efekt rozpadu komórek tłuszczowych (lipolizy).

Wśród jego składników znajdziemy również te odpowiedzialne za poziom nawilżenia czy elastyczność skóry, jak choćby masło kakaowe, które jest silnym emolientem.

dieta_antycellulitowa

Aktywność fizyczna, czyli ćwiczenia na cellulit:

Należy jednak pamiętać, że to ruch i samodyscyplina są kluczem w walce z cellulitem. Balsam do ciała Shape Perfection to doskonały dodatek do uzupełnienia pielęgnacji skóry dla osób, które na co dzień stawiają na szeroko pojętą aktywność fizyczną obejmującą ćwiczenia na cellulit oraz zdrowe odżywianie. To dobry wybór, aby uzyskać jędrną i elastyczną skórę ciała o której zdarzy się zapomnieć w pogoni za smukłą sylwetką.

Jak poprawić jędrność skóry?

Aby uzyskać dobrze wyglądającą skórę – nawilżoną, napiętą oraz jędrną należy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach:

- Przede wszystkim zdrowa, zbilansowana dieta – dieta na cellulit powinna być oparta na witaminach i antyoksydantach

- Spożywanie odpowiedniej ilości płynów – minium 2 litry dziennie. Herbata czy kawa również zaliczają się do dziennego bilansu spożytych płynów!

- Aktywność fizyczna – powinna być taka, która sprawi przyjemność i nie zniechęci do ruchu. Dobrymi ćwiczeniami na cellulit mogą być także jazda na rowerze czy spacery z psem.

- Peeling antycellulitowy – regularnie złuszczany martwy naskórek podczas którego stymuluje się krażenie sprawi, że skóra stanie się jędrna i lepiej będzie wchłaniać składniki aktywne z produktów do skóry ciała. Dowiedz się więcej o naturalnych peeelingach do ciała od Clochee. 

- Szczotkowanie ciała – to absolutny hit w kwestii pielęgnacji ciała. Wpływa na jego stymulację, dzięki czemu pobudza krążenie i skórę do pracy. W połączeniu z balsamem antycellulitowym Shape Perfection może okazać się duetem nie do pokonania przez cellulit czy nieelastyczną skórę. Jeśli zastanawiasz się jak szczotkować ciało mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Pamiętaj, aby szczotkowanie ciała wykonywać od dołu do góry w kierunku serca.W dni, kiedy jest wykonywany peeling antycellulitowy, możemy nie stosować szczotki do ciała, gdyż ona sama w sobie jest mechanicznym peelingiem dla skóry.


Poprzedni artykuł

Męska pielęgnacja – im mniej, tym lepiej

28 CZERWCA 2021

Następny artykuł

KONKURS FOTOGRAFICZNY: Oblicza kobiecej natury

07 WRZEśNIA 2021