Search

Blog

Masło karite – naturalna pielęgnacja

2016-11-14

Masło karite, znane także jako masło shea, jest popularnym składnikiem naturalnych kosmetyków. Dlaczego jest tak lubiane przez producentów i użytkowniczki preparatów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała? Poznajcie jego właściwości, aby wypróbować jego działanie na sobie samej.

MASŁO KARITE - NATURALNY KOSMETYK

Masło karite to olej pozyskiwany z nasion jednego z afrykańskich gatunków drzew. Ma on postać twardej masy, która wyróżnia się delikatnym, orzechowym zapachem. Masło to nabiera płynnej konsystencji pod wpływem ciepła, a więc w trakcie masażu wykonywanego podczas jego aplikacji na skórę ciała. Samo w sobie jest jednym z najbardziej uniwersalnych, naturalnych kosmetyków, zapewniających piękną i zdrową skórę. Zawiera moc kwasów tłuszczowych i jest bogatym źródłem allantoiny oraz witamin A i E, chroniącej skórę przed przesuszeniem i zapewniającej jej świeży i młody wygląd. Ze względu na swoją konsystencję zawarte jest głównie w gęstych preparatach do pielęgnacji ciała, ale swobodnie może być stosowane także do twarzy.

NATURALNA PIELĘGNACJA I LECZENIE DOLEGLIWOŚCI

Zawarte w naturalnym maśle witaminy, kwasy tłuszczowe i mikroelementy wspomagają regenerację skóry i chronią ją przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Ze względu na swoje właściwości nadaje się przede wszystkim dla osób o cerze suchej i podrażnionej, z tendencjami do występowania takich problemów, jak egzema, łuszczyca czy świąd. Doskonale radzi sobie z cellulitem, a nawet rozstępami, dzięki czemu chętnie sięgają po nie kobiety w ciąży. Znajduje zastosowanie także w kosmetykach naturalnych chroniących przed przesuszeniem usta, dłonie i stopy, a więc partie ciała, które są najbardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Sprawdź, dlaczego masło karite nazywane jest panaceum na większość dolegliwości skórnych, korzystając z naturalnych Clochee z jego zawartością, np. bogate masło do ciała migdałowo-kwiatowe lub o zapachu mango.

Inne artykuły w Akademii Clochee

Naturalne kosmetyki do twarzy stają się coraz bardziej popularną formą codziennej pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, że produkt produktowi nierówny i nie wszystkie kosmetyki stanowią w pełni naturalne wyroby. Jak rozpoznać wartościowe preparaty i nie dać się nabić w „ekobutelkę”? I co to właściwie znaczy, że kosmetyk jest w 100% naturalny?

Czytaj dalej

Zimowa ochrona zdrowej skóry oznacza nie tylko osłanianie jej przed wiatrem i mrozem. Wiedzą o tym doskonale miłośnicy sportów narciarskich. Aby zima nie odcisnęła na naszych twarzach piętna, skórę trzeba chronić także przed słońcem, które o tej porze roku bywa bardzo zdradliwe.

Czytaj dalej

Zdrowa skóra wymaga odpowiedniego traktowania. Naturalne kosmetyki dostarczą jej korzystnych składników, ale każda cera ma inne potrzeby. Prześledź z nami dzień z kosmetykami Clochee dla różnych cer.

Czytaj dalej

Od kilku lat wszędzie go pełno. Olej arganowy przebojem wdarł się do świata urody. Znajdziemy go w kremach do twarzy, olejkach pod prysznic czy emulsjach nawilżających. Skąd jego popularność i czym olej arganowy zasłużył sobie na miano cudownego kosmetyku naturalnego?

Czytaj dalej