Search

Blog

Masło karite – naturalna pielęgnacja

2016-11-14

Masło karite, znane także jako masło shea, jest popularnym składnikiem naturalnych kosmetyków. Dlaczego jest tak lubiane przez producentów i użytkowniczki preparatów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała? Poznajcie jego właściwości, aby wypróbować jego działanie na sobie samej.

MASŁO KARITE - NATURALNY KOSMETYK

Masło karite to olej pozyskiwany z nasion jednego z afrykańskich gatunków drzew. Ma on postać twardej masy, która wyróżnia się delikatnym, orzechowym zapachem. Masło to nabiera płynnej konsystencji pod wpływem ciepła, a więc w trakcie masażu wykonywanego podczas jego aplikacji na skórę ciała. Samo w sobie jest jednym z najbardziej uniwersalnych, naturalnych kosmetyków, zapewniających piękną i zdrową skórę. Zawiera moc kwasów tłuszczowych i jest bogatym źródłem allantoiny oraz witamin A i E, chroniącej skórę przed przesuszeniem i zapewniającej jej świeży i młody wygląd. Ze względu na swoją konsystencję zawarte jest głównie w gęstych preparatach do pielęgnacji ciała, ale swobodnie może być stosowane także do twarzy.

NATURALNA PIELĘGNACJA I LECZENIE DOLEGLIWOŚCI

Zawarte w naturalnym maśle witaminy, kwasy tłuszczowe i mikroelementy wspomagają regenerację skóry i chronią ją przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Ze względu na swoje właściwości nadaje się przede wszystkim dla osób o cerze suchej i podrażnionej, z tendencjami do występowania takich problemów, jak egzema, łuszczyca czy świąd. Doskonale radzi sobie z cellulitem, a nawet rozstępami, dzięki czemu chętnie sięgają po nie kobiety w ciąży. Znajduje zastosowanie także w kosmetykach naturalnych chroniących przed przesuszeniem usta, dłonie i stopy, a więc partie ciała, które są najbardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Sprawdź, dlaczego masło karite nazywane jest panaceum na większość dolegliwości skórnych, korzystając z naturalnych Clochee z jego zawartością, np. bogate masło do ciała migdałowo-kwiatowe lub o zapachu mango.

Inne artykuły w Akademii Clochee

Lato to czas, gdy pokazujemy więcej ciała i każda z nas chce, aby wyglądało ono kusząco. Nie wystarczy więc dbać tylko o skórę twarzy, bo całe ciało zasługuje na naturalną pielęgnację. Szczególną uwagę warto poświęcić na partie wyjątkowo narażone na rogowacenie, czyli łokcie i kolana.

Czytaj dalej

Polskie kosmetyki naturalne na noc z powodzeniem wezmą udział w akcji regeneracja. Noc to najlepszy czas na odpoczynek i odnowienie organizmu. Podczas snu najlepiej odradza się również sama skóra, która w naturalny sposób pozbywa się zanieczyszczeń i najbardziej efektywnie wchłania składniki odżywcze. Wśród świetnych polskich kosmetyków naturalnych nie brakuje również tych do stosowania na noc.

Czytaj dalej

Każdy z pewnością zna zapach cynamonu - korzenny, wyraźny i ciepły. Doceniamy go szczególnie w miesiącach zimowych, uwielbiamy jego aromat unoszący się w kuchni. Kiedy zbliżają się święta, możemy wyczuć go niemal wszędzie: w ciastach, piernikach, gorącej kawie, ale i kosmetykach do kąpieli i tych pielęgnacyjnych. Fakt, że cynamon jest częstym dodatkiem różnego rodzaju kosmetyków, nie powinien nikogo dziwić. I to nie tylko ze względu na jego wspaniały zapach. Cynamon ma całą masę pielęgnacyjnych i zdrowotnych właściwości, które chętnie wykorzystywane są przez producentów kosmetyków, ale i leków.

Czytaj dalej

To naprawdę działa. Ujędrnienie i podniesienie policzków to najbardziej naturalny sposób, aby przedłużyć młodość i zachować świeży wygląd. Joga i masaż twarzy nie zastąpią organicznych kosmetyków, ale doskonale wspomogą ich działanie.

Czytaj dalej