Search

Blog

Masło karite – naturalna pielęgnacja

2016-11-14

Masło karite, znane także jako masło shea, jest popularnym składnikiem naturalnych kosmetyków. Dlaczego jest tak lubiane przez producentów i użytkowniczki preparatów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała? Poznajcie jego właściwości, aby wypróbować jego działanie na sobie samej.

MASŁO KARITE - NATURALNY KOSMETYK

Masło karite to olej pozyskiwany z nasion jednego z afrykańskich gatunków drzew. Ma on postać twardej masy, która wyróżnia się delikatnym, orzechowym zapachem. Masło to nabiera płynnej konsystencji pod wpływem ciepła, a więc w trakcie masażu wykonywanego podczas jego aplikacji na skórę ciała. Samo w sobie jest jednym z najbardziej uniwersalnych, naturalnych kosmetyków, zapewniających piękną i zdrową skórę. Zawiera moc kwasów tłuszczowych i jest bogatym źródłem allantoiny oraz witamin A i E, chroniącej skórę przed przesuszeniem i zapewniającej jej świeży i młody wygląd. Ze względu na swoją konsystencję zawarte jest głównie w gęstych preparatach do pielęgnacji ciała, ale swobodnie może być stosowane także do twarzy.

NATURALNA PIELĘGNACJA I LECZENIE DOLEGLIWOŚCI

Zawarte w naturalnym maśle witaminy, kwasy tłuszczowe i mikroelementy wspomagają regenerację skóry i chronią ją przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Ze względu na swoje właściwości nadaje się przede wszystkim dla osób o cerze suchej i podrażnionej, z tendencjami do występowania takich problemów, jak egzema, łuszczyca czy świąd. Doskonale radzi sobie z cellulitem, a nawet rozstępami, dzięki czemu chętnie sięgają po nie kobiety w ciąży. Znajduje zastosowanie także w kosmetykach naturalnych chroniących przed przesuszeniem usta, dłonie i stopy, a więc partie ciała, które są najbardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Sprawdź, dlaczego masło karite nazywane jest panaceum na większość dolegliwości skórnych, korzystając z naturalnych Clochee z jego zawartością, np. bogate masło do ciała migdałowo-kwiatowe lub o zapachu mango.

Inne artykuły w Akademii Clochee

Jeśli lubisz feerię barw, zafunduj ją sobie w otoczeniu – w jedzeniu, ubiorze, wystroju wnętrz. Uważaj jednak na barwione kosmetyki, bo niektóre mogą drażnić. Dla zachowania zdrowej skóry zwróć uwagę, by barwniki były w miarę możliwości pochodzenia naturalnego lub przebadane jako nieszkodliwe.

Czytaj dalej

Zima to bardzo specyficzna pora roku. Skóra i ciało zostają wystawione na ciężką próbę. Co się z nimi dzieje w kontakcie z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi? Sprawdź, jak kosmetyki organiczne pomogą Ci zachować zdrową skórę aż do wiosny. 

Czytaj dalej

Kosmetyki naturalne Clochee można już dostać w Wielkiej Brytanii - w concept store Fragrant Earth.

Czytaj dalej

Peeling enzymatyczny doskonale sprawdza się w oczyszczaniu nie tylko skóry wrażliwej, podatnej na podrażnienia, trądzikowej i naczynkowej, lecz także do pielęgnacji wszystkich innych typów cery. Dzięki swoim naturalnym właściwościom jest on zarówno skuteczny, jak i delikatny. Sięgając po takie rozwiązanie, warto także postawić na peeling enzymatyczny z gamy organicznych kosmetyków naturalnych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybieramy rozwiązanie w pełni bezpieczne i ekologiczne. Sprawdźmy, jak działa peeling enzymatyczny oraz jakie naturalne składniki aktywne może zawierać.

Czytaj dalej