• Masło karite – naturalna pielęgnacja

Masło karite – naturalna pielęgnacja

Masło karite, znane także jako masło shea, jest popularnym składnikiem naturalnych kosmetyków. Dlaczego jest tak lubiane przez producentów i użytkowniczki preparatów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała? Poznajcie jego właściwości, aby wypróbować jego działanie na sobie samej.

MASŁO KARITE - NATURALNY KOSMETYK

Masło karite to olej pozyskiwany z nasion jednego z afrykańskich gatunków drzew. Ma on postać twardej masy, która wyróżnia się delikatnym, orzechowym zapachem. Masło to nabiera płynnej konsystencji pod wpływem ciepła, a więc w trakcie masażu wykonywanego podczas jego aplikacji na skórę ciała. Samo w sobie jest jednym z najbardziej uniwersalnych, naturalnych kosmetyków, zapewniających piękną i zdrową skórę. Zawiera moc kwasów tłuszczowych i jest bogatym źródłem allantoiny oraz witamin A i E, chroniącej skórę przed przesuszeniem i zapewniającej jej świeży i młody wygląd. Ze względu na swoją konsystencję zawarte jest głównie w gęstych preparatach do pielęgnacji ciała, ale swobodnie może być stosowane także do twarzy.

NATURALNA PIELĘGNACJA I LECZENIE DOLEGLIWOŚCI

Zawarte w naturalnym maśle witaminy, kwasy tłuszczowe i mikroelementy wspomagają regenerację skóry i chronią ją przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Ze względu na swoje właściwości nadaje się przede wszystkim dla osób o cerze suchej i podrażnionej, z tendencjami do występowania takich problemów, jak egzema, łuszczyca czy świąd. Doskonale radzi sobie z cellulitem, a nawet rozstępami, dzięki czemu chętnie sięgają po nie kobiety w ciąży. Znajduje zastosowanie także w kosmetykach naturalnych chroniących przed przesuszeniem usta, dłonie i stopy, a więc partie ciała, które są najbardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Sprawdź, dlaczego masło karite nazywane jest panaceum na większość dolegliwości skórnych, korzystając z naturalnych Clochee z jego zawartością, np. bogate masło do ciała migdałowo-kwiatowe lub o zapachu mango.

Inne artykuły w Akademii Clochee

Jeśli na każdym kroku słyszysz, że taka Twoja uroda, nie znaczy to wcale, że mając cerę naczynkową nie możesz cieszyć się pięknym wyglądem i zdrową skórą. Sprawdź, jakiej pielęgnacji ona wymaga i jakie kosmetyki naturalne jej służą.

Czytaj dalej

Pielęgnacja suchej skóry zimą nie należy do najłatwiejszych zadań. Niezależnie od tego, jaki mamy rodzaj cery: suchą, tłustą czy mieszaną, zawsze odczuwamy na niej negatywny wpływ zimnego wiatru, nagłych zmian temperatur i suchego powietrza. Nie służą nam również warstwy drapiących ubrań i śnieg odmrażający dłonie. Warto więc poznać sposoby zimowej pielęgnacji aby odpowiednio zadbać o skórę twarzy i ciała.

Czytaj dalej

To naprawdę działa. Ujędrnienie i podniesienie policzków to najbardziej naturalny sposób, aby przedłużyć młodość i zachować świeży wygląd. Joga i masaż twarzy nie zastąpią organicznych kosmetyków, ale doskonale wspomogą ich działanie.

Czytaj dalej

Zdrowa skóra zniesie wiele, ale wobec mrozu, wiatru czy deszczu bez naszej pomocy bywa bezradna. Ciało osłaniamy coraz grubszą warstwą ubrań, oddzielając je od niekorzystnych czynników atmosferycznych, ale skóra twarzy jest zawsze na nie wystawiona. Przygotują ją na wyzwania zimy!

Czytaj dalej