Search

Blog

Naturalne kosmetyki ratunkiem dla wysuszonej skóry

2016-01-11

W odpowiedzi na zimowe warunki pogodowe skóra się buntuje. Ściągnięta i  podrażniona, a niekiedy nawet łuszcząca się – daleko odbiega od ideału zdrowej skóry. Czego unikać, by jej nie przesuszać i w jaki sposób ją nawilżać?

ZDROWA SKÓRA NIE LUBI GORĄCYCH KĄPIELI 

Gdy na dworze mróz i śnieg, najczęściej najbardziej marzymy o gorącej kąpieli. To błąd. Choć wylegiwanie się w wannie pełnej gorącej wody, a może nawet w jacuzzi, to nieodparta przyjemność, musimy pamiętać, że woda wysusza skórę. Dotyczy to także kąpieli pod prysznicem. Zbyt długi kontakt skóry z wodą niszczy jej warstwę ochronną. Narażając na zniszczenie płaszcza lipidowego skóry musimy pamiętać, że nie warto dla chwili przyjemności poświęcać tego, na co pracowałyśmy cały rok. W zamian za krótką i niezbyt gorącą, a po prostu ciepłą kąpiel, ciało odwdzięczy nam się piękną, zdrową skórą. Jak jeszcze można ją wspomóc?

NATURALNA PIELĘGNACJA CAŁĄ ZIMĄ

Woda, tak niezbędna dla zdrowia, lepiej służy nam dozowana od wewnątrz, niż do mycia skóry. Dlatego zwłaszcza na zimę do demakijażu polecane są płyny micelarne, które nie tylko oczyszczą, ale i nawilżą skórę. Naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała zmieniamy zimą z tych o konsystencji żelu na rzecz kremowych mleczek i balsamów. Dotyczy to także preparatów myjących.  Całe ciało zimową porą jednak nie może się obejść bez nawilżających balsamów. Wzmacniają one skórę i poprawiają jej kondycję, niwelując uczucie tak charakterystycznego po kąpieli napięcia. Osobom z każdym typem skóry, ale zwłaszcza ze skóra suchą i podrażnioną, polecamy nawilżające balsamy Clochee, które utrzymają efekt zdrowej skóry i pomogą jej zachować jędrność i młodość.

 

Który balsam Clochee wybierzesz na zimę? Wybierz ten o zapachu dzikiej róży, czekolady i kumkwatu lub migdałowo-kwiatowym

 

Inne artykuły w Akademii Clochee

Wielkimi krokami zbliża się dzień, dotyczący osoby wyjątkowej dla każdej z nas. 26 maja. Dzień Matki to idealna okazja, aby podarować swoim mamom prezenty, które sprawią im radość i dzięki którym poczują się szczególnie dobrze. Wyrosłyście już z rysowania laurek i komponowania bukiecików z polnych kwiatków? Mama jest na diecie, więc nie wypada wręczyć jej czekoladek? Specjalnie dla Was przygotowałyśmy moc inspiracji prosto od Clochee, które czerpiemy bezpośrednio z natury.

Czytaj dalej

Jeśli lubisz feerię barw, zafunduj ją sobie w otoczeniu – w jedzeniu, ubiorze, wystroju wnętrz. Uważaj jednak na barwione kosmetyki, bo niektóre mogą drażnić. Dla zachowania zdrowej skóry zwróć uwagę, by barwniki były w miarę możliwości pochodzenia naturalnego lub przebadane jako nieszkodliwe.

Czytaj dalej

Wolne rodniki są wszędzie: w powietrzu, w naszym ciele i wszystkim co nas otacza. Powodują one pogorszenie stanu tworzyw sztucznych, blaknięcie farby, niszczenie dzieł sztuki, choroby związane ze starzeniem się. Są to cząsteczki o niesparowanych elektronach. W swoim dążeniu do znalezienia innego elektronu, są bardzo reaktywne i prowadzą do uszkodzeń innych, otaczających je cząsteczek...  

Czytaj dalej

Zdrowa skóra aby była także pięknie opalona wymaga szczególnej pielęgnacji. Lato w pełni, a my z większą ochotą wystawiamy ciało na słońce, które jest naturalnym kosmetykiem, ale w nadmiarze bywa szkodliwe. By nie przesadzić z jego działaniem i utrzymać skórę w dobrej formie, powinniśmy pamiętać o odpowiednim jej nawilżeniu i używaniu zdrowych kosmetyków.

Czytaj dalej