Olejek ze słodkich migdałów. Poznaj jego właściwości i zastosowanie.

Grafika dla artykułu Olejek ze słodkich migdałów. Poznaj jego właściwości i zastosowanie.
Czas czytania: ok 2 min.

Olejek ze słodkich migdałów

Niezwykłość naszej planety, jej bogactwa, różnorodność i piękno mają bez wątpienia swoje odzwierciedlenie w jej owocach. Zaklęta w nich siła natury ma bezpośredni wpływ na życie i zdrowie człowieka, a jej wartość jest nie do przecenienia. Słodkie migdały. Czyż nie brzmi to doskonale? Lista ich właściwości oraz mnogość zastosowań są niebagatelne, a powstający z nich olejek, będący częścią kosmetyków marki Clochee, ma ogromny i wymierny wpływ na stan i zdrowie naszej skóry.

Zasłużona sława migdałów jako drogocennego nasiona (nie jest bowiem, wbrew powszechnej opinii, orzechem) sięga już czasów starożytnych, gdy ówcześni traktowali je jako symbol płodności i witalności. Współcześnie zachwycamy się ich smakiem i wartościami odżywczymi oraz coraz śmielej i intensywniej wykorzystujemy je w kosmetyce i medycynie.

Właściwości – migdał, cenne źródło witaminy młodości dla Twoich włosów

Migdał może zawierać nawet do 60% tłuszczu, z czego są to w przeważającej mierze nienasycone kwasy tłuszczowe. Jest źródłem wapnia, magnezu i witamin z grupy B, które wydatnie wpływają na wygląd skóry, paznokci oraz kondycję włosów. Witamina E drzemiąca w jego środku wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, co skutkuje uelastycznieniem skóry i uzasadnia przyznawane jej miano witaminy młodości. Dodatkowo bierze udział w procesie ochrony przed niepożądanym działaniem wolnych rodników. Migdał dostarcza również cennego dla kobiet kwasu foliowego, który odpowiada za prawidłowy wzrost tkanek i ich ogólne funkcjonowanie.

Zastosowanie: olejek ze słodkich migdałów dla niemowląt, dzieci i dorosłych

Uznawany za jeden z najlepszych olejów naturalnych, olej ze słodkich migdałów uzyskuje się w procesie tłoczenia na zimno z nasion owoców słodkiej odmiany drzewa migdałowego. Wyróżnia go obfitość nienasyconych kwasów tłuszczowych, bogactwo protein, soli mineralnych i przede wszystkim witamin B i E. Olejek migdałowy charakteryzuje się lekkością i delikatnością, zarówno konsystencji, jak i zapachu. Jest łatwo wchłanialny, doskonale się rozprowadza po skórze, nie tworząc wrażenia ciężkości i tłustości. Jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm człowieka, co czyni go idealnym dla każdego rodzaju skóry, nawet tej wrażliwej i skłonnej do alergii. Jeśli o delikatności i bezpieczeństwie mowa, to warto wiedzieć, że olejek ze słodkich migdałów jest doskonałym rozwiązaniem w pielęgnacji niemowląt i dzieci. Nawilża ich skórę, łagodzi jej wszelkie podrażnienia i zaczerwienienia oraz jest sojusznikiem rodziców w zwalczaniu ciemieniuchy.

Kosmetyki olejkiem migdałowym płynące

Twórcy naturalnych kosmetyków Clochee uwielbiają go za łatwość wchodzenia w interakcję z innymi składnikami pochodzenia roślinnego. Dlatego można go znaleźć w składzie kosmetyków marki, na przykład w Wygładzającym olejku do demakijażu, Orzeźwiającym olejku do mycia ciała czy Kremie/masce nocna regeneracja z serii PURE.

Olejek z migdałów pełni w nich rolę bazy natłuszczającej lub naturalnego emolientu, który wygładza oraz nawilża skórę. Dzięki witaminie E zawartej w słodkich migdałach olejek pomaga w redukcji niepożądanego wpływu wolnych rodników, będąc naturalną bronią w batalii przeciwko procesom starzenia się skóry. Duże pokłady kwasów oleinowego oraz linolowego zmiękczają naskórek i umacniają lipidową barierę ochronną skóry. Olejek ułatwia usuwanie martwych komórek naskórka, regeneruje go i ochrania. Jeśli wciąż Wam mało, to bardzo proszę, mamy jeszcze jedną bardzo cenną właściwość olejku ze słodkich migdałów do przedstawienia: przynosi ulgę w stanach zapalnych, będąc balsamem dla skóry wrażliwej i atopowej.

Jedno nasiono, jeden owoc – bogactwo właściwości.