BLOG

Suche dłonie? Poznaj skuteczne sposoby na pielęgnację rąk

19 KWIETNIA 2020

krem na suche dłonie

To szczególnie trudny okres dla naszych dłoni, który zmusza do jeszcze większej czułości i czujności w ich pielęgnacji. Jesteśmy po zimie, która jest wymagającym czasem dla skóry. Mróz, wiatr i przesuszone powietrze a nawet to, za co kochamy tę porę roku, czyli aktywność na śniegu w pełnym słońcu, są wielkim wyzwaniem dla naszych dłoni. Do tego żyjemy w dobie pandemii koronawirusa, która wymusza na nas dodatkowe środki ostrożności związane z częstym stosowaniem silnych środków dezynfekujących i myjących oraz noszeniem syntetycznych rękawiczek jednorazowych. Pielęgnacja dłoni w takich warunkach jest jeszcze trudniejsza, jak więc poradzić sobie w takich okolicznościach z wysuszoną, szorstką, pękającą lub czerwoną skórą dłoni?

Suche dłonie – przyczyny

Przyczyny suchych dłoni możemy podzielić na dermatologiczne i związane z procesami wewnętrznymi organizmu oraz zewnętrzne czyli takie, z którymi każdy człowiek styka się niemal codziennie. Do tych pierwszych zaliczamy atopowe zapalenie skóry i łuszczycę oraz skutki zaburzeń hormonalnych lub chorób ogólnoustrojowych takich jak cukrzyca, niewydolność nerek czy niedoczynność tarczycy.

Najczęściej jednak za nasze przesuszone dłonie odpowiadają czynniki zewnętrzne. Warunki atmosferyczne, codzienne używanie różnej maści detergentów takich jak płyny do naczyń, proszki do prania i inne silne środki czyszczące. Do tego dochodzi mycie rąk w gorącej wodzie a nawet stosowanie nieodpowiednich, odtłuszczających mydeł, ponieważ w skórze dłoni znajduje się niewielka ilość gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za nawilżanie naskórka.

Prawidłowa pielęgnacja dłoni

Jak zatem pielęgnować nasze suche dłonie? Przede wszystkim codziennie. Gdy skóra jest mocno przesuszona i zlekceważyliśmy dbanie o nią, powinniśmy w pierwszej kolejności sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Najlepiej by były to produkty organiczne, takie jak kremy regenerujące Clochee które odbudowują naturalną ochronę hydrolipidową naskórka. Ich skład oparty jest na kompozycji silnie działających ekstraktów roślinnych i olejów, których działanie wspomaga masło shea. Zawarta w kremach Clochee szałwia jest źródłem kwasów organicznych, karotenu i i związków żywicowych a także witamin A, C oraz z grupy B a wszystko to ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i redukujące zaczerwienienia.

 dłonie

Domowe sposoby na suche dłonie!

Bardzo dobrym i skutecznym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji będą domowej roboty peelingi, których zadaniem jest usunięcie martwego naskórka. Będzie to stanowiło doskonałą bazę dla nakładanych następnie kremów. Idealnie sprawdzą się połączenia oliwy z oliwek z cukrem, miodu z płatkami owsianymi bądź fusy zmielonej kawy. Takie preparaty wsmarowujemy w dłonie, wykonując swego rodzaju masaż i spłukujemy. 

Niektóre sposoby domowej pielęgnacji znane były już naszym prababkom. Pełnotłuste mleko, miód, naturalne jogurty a nawet ziemniaczane okłady. Warto zgłębić ten niezwykły świat naturalnej alchemii, bowiem stanowi świetne wsparcie w skutecznej walce z suchą skórą dłoni.

miód


Poprzedni artykuł

Mycie rąk i mycie twarzy – o czym należy pamiętać

11 KWIETNIA 2020

Następny artykuł

Bezpieczne opalanie. Zasady, o których musisz pamiętać!

15 MAJA 2020