Clochee Simply Nature

Simply nature by Clochee to linia produktów, które zapewniają naturalną, kompleksową i zaawansowaną pielęgnację, precyzyjnie ukierunkowaną na opóźnienie i neutralizację procesów starzenia. Kosmetyki Simply Nature mają kompleksowe i holistyczne działanie. Pozwalają na redukcję zmarszczek, silne nawil...

CZYTAJ WIĘCEJ...

Simply Nature by Clochee – składniki pochodzenia naturalnego i wegańskie

W składzie kosmetyków Simply Nature jest 99% składników pochodzenia naturalnego. W naszych recepturach znajdują się zaawansowane kompleksy odpowiednie dla wegan i wegetarian, innowacyjne składniki aktywne, doskonale pielęgnujące skórę wyciągi. W składach Simply Nature są także odżywcze i pobudzające regenerację oleje i masła. Wśród wyjątkowych składników są między innymi: kompleks GAG, kwas hialuronowy, kompleks biomimetyczny, fitopeptydy, kawior limonkowy, cynk, ceramidy, stewiozyd czy bioferment z granatu.

Stewiozyd

Składnik aktywny pochodzenia naturalnego, ekstrahowany z delikatnych, suchych liści Stevia Rebaudiana. Przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i oznak starzenia spowodowanych codziennym stresem. Relaksuje struktury skóry i łagodzi skutki mimowolnych skurczów mikro-mięśni twarzy. Efektem jego stosowania jest gładsza, wypielęgnowana i zregenerowana skóra.

Ceramidy

Są naturalnym składnikiem lipidów skóry. Wchodzą w skład cementu międzykomórkowego, który uszczelnia przestrzenie pomiędzy komórkami skóry (korneocytami). Razem tworzą mur, który ogranicza TEWL i dba o nawilżenie skóry. Poziom ceramidów w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem lub z powodu chorób skóry, ale także poprzez czynniki zewnętrzne, działanie stresorów środowiskowych. Są kluczowe w opóźnieniu procesów starzenia się skóry, kontrolują nawilżenie i procesy rogowacenia, zapewniają elastyczność.

Kompleks biomimetyczny

Naturalny kompleks o właściwościach filmotwórczych, dzięki przenikającej się sieci glukopolimerów zapewnia lifting i ochronę skóry przed stresorami środowiskowymi. Tworzy biomimetyczny, cienki i elastyczny film do złudzenia przypominający „drugą skórę”. Naśladuje właściwości oraz funkcje ochronne skóry, działa wygładzająco i napinająco. Wpływa na poprawę walorów sensoryczne, aplikacyjnych. Stworzony przy użyciu innowacyjnej, opatentowanej technologii IBPN®.

Simply Nature – certyfikowane, ekologiczne i naturalne kosmetyki dla każdego

Najwyższej jakości kosmetyki Simply Nature zostały wyprodukowane z gwarancją naturalności, którą powtwierdza ECCORET. Certyfikat gwarantuje: przyjazne dla środowiska procesy produkcji i przetwórstwa z poszanowaniem również zdrowia ludzkiego, odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych, poszanowanie bioróżnorodności, brak składników petrochemicznych czy też brak GMO.

Ponadto opakowania Simply Nature powstały w zgodzie ze środowiskiem. Są też włączone do pętli recyklingu.