Search

Blog

Zdrowa skóra pełna blasku dzięki naturalnym kosmetykom

2016-03-20

Po zimie cera ma prawo być szara, zmęczona i niedotleniona. Aby przywrócić jej blask, skorzystaj z naszych porad i zafunduj swojej skórze rozświetlającą kurację przy pomocy kosmetyków naturalnych polskiej marki.

ZIMA NIE SŁUŻY ZDROWEJ SKÓRZE 

Trudne warunki atmosferyczne, związane z porą zimową, sprawiają, że skóra, zwłaszcza twarzy, nie radzi sobie sama i wymaga naszej pomocy. Mróz i wiatr na dworze oraz gorące i przesuszone powietrze w zamkniętych pomieszczeniach narażają naskórek na spękania i powodują niedostateczne nawilżenie skóry, która zaczyna przybierać ziemisty wygląd. Nagromadzenie martwych komórek naskórka powoduje, że wszelkie oznaki zmęczenia są bardziej widoczne, ale przede wszystkim utrudnia to wchłanianie służących zdrowej skórze składników: witamin oraz substancji odżywczych i nawilżających. Prowadzi to do niedożywienia skóry i dalszego pogarszania się jej stanu oraz wyraźnego pogłębiania zmarszczek. Jak temu zaradzić?

NATURALNA KURACJA KOSMETYKAMI EKOLOGICZNYMI

Polska marka kosmetyków naturalnych Clochee ma w swojej gamie szereg preparatów, które pomogą ci przywrócić gładką i zdrową skórę. Kurację warto zacząć od dokładnego oczyszczania twarzy przy pomocy relaksującego płynu micelarnego lub wygładzającego olejku do demakijażu. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odżywczego peelingu, który pozwoli ci się pozbyć zrogowaciałego naskórka i poprzez delikatny masaż przygotuje cerę do lepszego wchłaniania cennych substancji. Już ten etap rozjaśni skórę i poprawi jej koloryt. Aby jednak ochronić ją przed dalszym wysuszaniem, przemyj skórę przywracającym naturalne ph łagodzącym tonikiem antyoksydacyjnym. Do pełni cyklu koniecznie trzeba jeszcze odżywić zmęczoną skórę i ją nawilżyć. Do tego celu wybierz swoje ulubione serum i/lub krem najlepiej odpowiadający twojej cerze.

W ramach rozświetlającej kuracji wybierz swój ulubiony cukrowy peeling odżywczy i odzyskaj promienną cerę przy pomocy odżywczo-odmładzającego serum

Inne artykuły w Akademii Clochee

Co kryje się pod enigmatyczną nazwą kwasów Omega? M.in. świetny sposób na zmarszczki, bo przywracają skórze jędrność i elastyczność. Piękna, młoda i zdrowa skóra wymaga ich dostarczania nie tylko z pożywieniem, ale i w naturalnych kosmetykach, które produkuje m.in. polska marka Clochee.

Czytaj dalej

Kosmetyki naturalne Clochee można już dostać w Wielkiej Brytanii - w concept store Fragrant Earth.

Czytaj dalej

Naszą markę zaprezentowałyśmy nad polskim morzem! Z pachnącymi i relaksującymi zabiegami Clochee pojawiło się na Wakacyjnym Mieście Kobiet, 10-13 lipca.

Czytaj dalej