Search
  • Zdrowa skóra pełna blasku dzięki naturalnym kosmetykom

Zdrowa skóra pełna blasku dzięki naturalnym kosmetykom

Po zimie cera ma prawo być szara, zmęczona i niedotleniona. Aby przywrócić jej blask, skorzystaj z naszych porad i zafunduj swojej skórze rozświetlającą kurację przy pomocy kosmetyków naturalnych polskiej marki.

ZIMA NIE SŁUŻY ZDROWEJ SKÓRZE 

Trudne warunki atmosferyczne, związane z porą zimową, sprawiają, że skóra, zwłaszcza twarzy, nie radzi sobie sama i wymaga naszej pomocy. Mróz i wiatr na dworze oraz gorące i przesuszone powietrze w zamkniętych pomieszczeniach narażają naskórek na spękania i powodują niedostateczne nawilżenie skóry, która zaczyna przybierać ziemisty wygląd. Nagromadzenie martwych komórek naskórka powoduje, że wszelkie oznaki zmęczenia są bardziej widoczne, ale przede wszystkim utrudnia to wchłanianie służących zdrowej skórze składników: witamin oraz substancji odżywczych i nawilżających. Prowadzi to do niedożywienia skóry i dalszego pogarszania się jej stanu oraz wyraźnego pogłębiania zmarszczek. Jak temu zaradzić?

NATURALNA KURACJA KOSMETYKAMI EKOLOGICZNYMI

Polska marka kosmetyków naturalnych Clochee ma w swojej gamie szereg preparatów, które pomogą ci przywrócić gładką i zdrową skórę. Kurację warto zacząć od dokładnego oczyszczania twarzy przy pomocy relaksującego płynu micelarnego lub wygładzającego olejku do demakijażu. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odżywczego peelingu, który pozwoli ci się pozbyć zrogowaciałego naskórka i poprzez delikatny masaż przygotuje cerę do lepszego wchłaniania cennych substancji. Już ten etap rozjaśni skórę i poprawi jej koloryt. Aby jednak ochronić ją przed dalszym wysuszaniem, przemyj skórę przywracającym naturalne ph łagodzącym tonikiem antyoksydacyjnym. Do pełni cyklu koniecznie trzeba jeszcze odżywić zmęczoną skórę i ją nawilżyć. Do tego celu wybierz swoje ulubione serum i/lub krem najlepiej odpowiadający twojej cerze.

W ramach rozświetlającej kuracji wybierz swój ulubiony cukrowy peeling odżywczy i odzyskaj promienną cerę przy pomocy odżywczo-odmładzającego serum

Inne artykuły w Akademii Clochee

Lato to czas, gdy pokazujemy więcej ciała i każda z nas chce, aby wyglądało ono kusząco. Nie wystarczy więc dbać tylko o skórę twarzy, bo całe ciało zasługuje na naturalną pielęgnację. Szczególną uwagę warto poświęcić na partie wyjątkowo narażone na rogowacenie, czyli łokcie i kolana.

Czytaj dalej

Naturalne kosmetyki, jednocześnie ekologiczne i zdrowe - te które zawierają algi to prawdziwy przebój. Dzięki swoim właściowściom używa się ich do produkcji wielu upiększających preparatów. Pomagają zachować młodość i piękno.

Czytaj dalej

Czytając opisy kosmetyków organicznych co chwilę trafiamy na informację o składnikach aktywnych albo substancjach czynnych, ale choć domyślamy się ich pozytywnego wpływu na nasze zdrowie i wygląd, często nie wiemy, czym są i jak naprawdę działają.

Czytaj dalej

Naturalne kosmetyki są idealne na jesień, czyli na czas regeneracji skóry po lecie. Jakie są zasady pielęgnacji i jakie składniki warto dostarczać, by podczas pierwszych chłodów mieć piękną i zdrową skórę? Skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj dalej