Młodość kwasem hialuronowym płynąca

Grafika dla artykułu Młodość kwasem hialuronowym płynąca
Czas czytania: ok 3 min.

Kwas hialuronowy

Dla wielu wciąż jest królem. Nazywany eliksirem młodości, któremu przypisuje się cudowne właściwości. W powszechnej świadomości kojarzony głównie z zabiegami estetycznymi i powiększaniem ust, choć jego naturalne zdolności ujędrniające nie są jedyną zaletą. Jest jednym z najwartościowszych składników nawilżających, pozytywnie oddziałując nie tylko na skórę, ale i całe ciało, co sprawia, że wykorzystuje się go zarówno w kosmetologii, jak i medycynie. Wspomaga bowiem leczenie zespołu suchego oka, schorzeń kości, stawów czy wątroby. My skupimy się jednak na jego wspaniałych cechach jako składnika kosmetycznego. Przed Państwem: Jego Wysokość kwas hialuronowy.

Nawilżenie w trybie turbo

Kwas hialuronowy jest polisacharydem i naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jest substancją nawilżającą, wiążącą duże ilości wody w niezwykłych proporcjach 6 litrów na 1 gram! Największe jego stężenie występuje w skórze (aż 56%), mazi stawowej, ciele szklistym oczu, tkance łącznej, ściankach naczyń krwionośnych oraz w płynach ustrojowych. Kwas stymuluje ruch komórek biorących udział w procesie regeneracji tkanek i dostarczania tlenu oraz składników odżywczych. Dzięki niemu skóra staje się elastyczna i jędrna, pobudza również produkcję elastyny i tworzenie nowych włókien kolagenowych. Dodatkowo zmniejsza transepidermalną utratę wody w skórze, łagodzi stany zapalne, redukuje widoczność zmarszczek, wspomaga przenikanie składników aktywnych przez warstwę rogową naskórka, tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry, która zabezpiecza ją przed niepożądanym wpływem słońca, niskich temperatur, wiatru i suchego powietrza, czy wreszcie przyspiesza regenerację naskórkową. W przeszłości pozyskiwano go np. z kogucich grzebieni, dziś uzyskuje się go w laboratoriach, wykorzystując zjawisko fermentacji mikrobiologicznej, a otrzymana substancja jest tożsama z tą występującą w ciele człowieka. Kwas hialuronowy charakteryzuje się różnymi wielkościami cząsteczek, dzieląc się na kwas małocząsteczkowy i wielkocząsteczkowy. Pierwszy wnika głęboko aż do dolnych warstw naskórka, zwiększając poziom nawilżenia wewnątrz skóry, wzmacnia jej odporność, wspomaga odbudowę tkanek oraz wypełnia zmarszczki, zmniejszając wydatnie widoczność kurzych łapek. Kwas wielkocząsteczkowy z kolei, z uwagi na swoją budowę, działa na powierzchni skóry, rozpościerając nad nią ochronny parasol i dbając jednocześnie o mocne nawilżenie naskórka, jak i ułatwiając wchłanianie substancji czynnych.

Naturalne kosmetyki z kwasem hialuronowym

Niestety wraz z upływem czasu poziom kwasu hialuronowego w naszej skórze znacząco się obniża, co wywołuje jej wiotczenie, przesuszenie i powstawanie zmarszczek. Dodatkowo na gorszą kondycję skóry wpływają różne czynniki dnia codziennego, takie jak brak zbilansowanej diety, bogatej w składniki odżywcze i witaminy, promieniowanie słoneczne czy używki. Niekorzystny wpływ na wygląd i stan skóry ma także niewłaściwa pielęgnacja kosmetykami na bazie oleju parafinowego, alkoholu i szkodliwych składników syntetycznych. Dlatego, by podnieść poziom kwasu hialuronowego i odbudować włókna kolagenowe, należy stosować naturalne kosmetyki zawierające go w swoim składzie. Kwas jest ważnym elementem wielu kremów do twarzy, balsamów i serum. Marka Clochee posiada w swojej ofercie m.in. serum silnie nawilżające, przeciwzmarszczkowy krem na dzień czy krem odmładzająco-regenerujący na noc, w skład których wchodzi właśnie kwas hialuronowy. Jego wspaniałe właściwości i wysoka skuteczność w nawilżaniu skóry idą w parze z bezpieczeństwem i uniwersalnością działania. Jako substancja biozgodna nie powoduje bowiem podrażnień, alergii i innych niepożądanych reakcji skórnych. Kosmetyki z kwasem hialuronowym, o ile inne składniki tego nie wykluczają, mogą być stosowane przez cały rok. W lecie kwas stymuluje i napędza regenerację naskórka poddanego intensywnym słonecznym kąpielom, zimą natomiast wzmacnia i odbudowuje skórę podrażnioną, z jednej strony mrozem, z drugiej przesuszonym, ogrzanym powietrzem. Ograniczenia wiekowe związane z jego stosowaniem nie istnieją, a pielęgnowana skóra może być dosłownie każdego rodzaju. Sprawdzi się świetnie zarówno do cery suchej i odwodnionej, jak i tłustej, delikatnej czy dojrzałej.

Przekonaj się o niezwykłych właściwościach kwasu hialuronowego w kosmetykach naturalnych, odwiedzając sklep marki Clochee.