Mycie rąk i mycie twarzy – o czym należy pamiętać

Grafika dla artykułu Mycie rąk i mycie twarzy – o czym należy pamiętać
Czas czytania: ok 1 min.

Mycie rąk i mycie twarzy

Mycie rąk jest ważne, ale należy pamiętać o stosowaniu kremów nawilżających. Równie istotna jest higiena twarzy. Sprawdź jak robić to dobrze!

Higieniczne mycie rąk a kondycja skóry dłoni

W ostatnim czasie szczególną uwagę zwracamy na dokładne, częste i prawidłowe mycie rąk. Pamiętajmy jednak, że skóra dłoni poddawana częstej higienie może zacząć źle reagować na tak intensywne bodźce. Poza bowiem regularnym, higienicznym myciem rąk, stosujemy często do dezynfekcji żele antybakteryjne. Najczęściej te preparaty zawierają w sobie alkohol w dużym stężeniu, co bardzo silnie wysusza skórę, ponieważ alkohol niszczy naszą naturalną barierę ochronną jaką jest płaszcz hydro-lipidowy. Dłonie będą suche, ściągnięte, napięte, "papierowe", a poprzez silne przesuszenie może dochodzić również do pękania skóry dłoni. Dlatego tak ważne jest, by wdrożyć pielęgnację nawilżającą, aby niwelować powyższe skutki.

mycie_rak_clochee_1.jpg

Pomocny w tych okolicznościach będzie krem do rąk, najlepiej taki, który działa antybakteryjnie (gałka muszkatołowa), ma działanie przeciwświądowe i wspomaga gojenie uszkodzeń naskórka. Dwa ostatnie mogą być doskonałą neutralizacją skutków ubocznych przy stosowaniu żeli antybakteryjnych czy płynów dezynfekujących.

Idealny będzie lekki regenerujący krem do rąk przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej i podrażnionej. Olej z pestek winogron zabezpiecza skórę przed transepidermalną ucieczką wody, tworzy warstwę okluzyjną na powierzchni dłoni. W połączeniu z ekstraktem z zielonej herbaty, cytryny, alantoiną i pantenolem wspomaga procesy regeneracyjne, silnie nawilża, redukuje uczucie ściągnięcia i napięcia. Dodatkowo ekstrakt z gałki muszkatołowej oprócz nawilżenia, zapewni działanie antybakteryjne i przeciwświądowe oraz będzie wspomagał gojenie się ewentualnych uszkodzeń skóry.