AKADEMIA CLOCHEE

Ekskluzywne kosmetyki, nie muszą być drogie

20 MARCA 2016

Ekskluzywne kosmetyki

Ekskluzywne kosmetyki nie muszą być ekstremalnie drogie, ale warto wiedzieć skąd bierze się ostateczna cena produktów. Najczęściej cenę markowego kosmetyku podnoszą kampanie marketingowe i zatrudnianie celebrytów. Jednak gdy odrzucimy wszystkie slogany reklamowe zostaje faktyczny skład produktu, czyli INCI (skrót z ang.: International Nomenclature of Cosmetics Ingredients) sposób pakowania i zasady działania danej firmy. Na co zwracać uwagę, żeby mieć pewność, że inwestujemy w najlepszej jakości kosmetyk? 

 

Najważniejsze jest wnętrze

Jakość i skuteczność każdego z kosmetyków, bez względu na to co obiecują reklamy, poparta może być tylko zawartością produktów i ich badaniami. Często zdarza się, że duże koncerny przedstawiają swoje kosmetyki jako naturalne. Aby nie dać się zwieść sloganom warto zapoznać się bliżej z filozofią danej firmy oraz nauczyć się czytać etykiety. 

Gdzie szukać informacji? W tej kwestii pomaga nam prawo europejskie, które w 2013 roku zmieniło zasady formułowania informacji przedstawianych na etykietach. Każda z obietnic deklarowanych przez producentów musi być poparta szeregiem badań. Prawo jednak wciąż nie jest usystematyzowane, jeśli chodzi o rozróżnienie kosmetyków naturalnych od konwencjonalnych.

Ekskluzywne kosmetyki - z czego wynika ich cena

Wielu osobom koszt naturalnych kosmetyków wydaje się być za wysoki. Ostatecznie nie każda marka ma budżet na szumne działania marketingowe, a mimo to ceny ich produktów nie są niskie. Jednak czy wartość ekskluzywnych kosmetyków naturalnych podyktowana jest wyłącznie zasięgiem ich reklamy? Na szczęście nie. Za ceną takich produktów stoi przede wszystkim staranny wybór surowców z upraw kontrolowanych i pozyskiwanie.

Surowce i badania

Do wytworzenia luksusowych kosmetyków używa się substancji rzadkich, niekiedy egzotycznych, takich jak oleje czy rzadko spotykane ekstrakty. Co więcej, surowce muszą najpierw zostać odpowiednio przebadane przy użyciu nowoczesnych technologii oraz być pochodzenia roślinnego. Uzyskuje się je w wyniku filtracji, tłoczenia, destylacji lub ekstrakcji. Każdy składnik, który tworzy dany kosmetyk określany jako naturalny, musi posiadać certyfikat, zostać przebadany i przetestowany. Wszystko po to, aby finalny skład kosmetyku, za który płacimy niemałą kwotę był czysty, dokładnie sprawdzony i zgodny ze stosowanymi normami. Niestety wielu producentów, z uwagi na wysokie koszty, używa surowców zastępczych, gorszej jakości. Jeżeli więc chcemy nabyć kosmetyk ekskluzywny pod każdym względem, warto na samym początku zapoznać się z wartościami istotnymi dla danej marki, certyfikatami, którymi się posługuje oraz oczywiście etykietą produktu.

Diabeł tkwi w szczegółach

Każdy szczegół ma znaczenie i swoją cenę. Koszt kosmetyków naturalnych, szczególnie tych z najwyższej półki to przede wszystkim surowce i testy, ale nie tylko. W czasach, kiedy ograniczamy użycie plastiku do minimum, zwracamy uwagę na składy i materiały, opakowania kosmetyków określanych mianem naturalnych są niemal równie istotne co ich skład. Co ciekawe, Badanie Stowarzyszenia Strategii Opakowań wskazuje, że odpowiednie opakowanie produktu, zgodne z filozofią marki, jest niemal sześciokrotnie skuteczniejszą formą promocji od reklamy internetowej lub TV. Znaczenie ma nie tylko sam materiał, z jakiego wykonane jest opakowanie, ale też jego design. Dlatego do współpracy coraz częściej zaprasza się znanych i cenionych ilustratorów czy grafików, opracowuje strategię komunikacji, bada rynek.


Marka, która oferuje to co najlepsze

Jak się okazuje ekskluzywne kosmetyki naturalne to luksus wart swojej ceny. Trzeba jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas wyboru produktów i marki, kupując tym samym świadomie i pamiętając, że reklama oraz współpraca z influencerami to działania dodatkowe, nie kluczowe. 

Clochee to marka, której mottem jest „życie w zgodzie z naturą”. Nie jest to jednak pusty slogan, a realne, odpowiedzialne działania w duchu eko. Produkty Clochee są zgodne  z normami europejskimi, składają się wyłącznie z wyselekcjonowanych składników pochodzenia naturalnego oraz z certyfikowanych surowców organicznych. Oprócz dbania o najwyższą jakość surowców, w Clochee niezwykle istotne są ekologiczne biodegradowalne opakowania, nadające się do recyklingu, będące po recyklingu lub rozkładające się szybciej pod wpływem tlenu. Marka oferuje nam tym samym produkty niezwykle wartościowe, realnie dbając przy tym o ochronę środowiska i zachęcając do tego samego swoich klientów. 


Poprzedni artykuł

Kosmetyki Ekologiczne firmy Clochee - zaufaj polskim kosmetykom naturalnym z certyfikatem!

20 MARCA 2016

Następny artykuł

Oliwa z oliwek - śródziemnomorski kosmetyk naturalny

20 MARCA 2016