BLOG

KONKURS FOTOGRAFICZNY: Oblicza kobiecej natury

07 WRZEśNIA 2021

Oblicza kobiecej natury

Natura jest kobietą…, a kobieta ma niezliczoną ilość twarzy. Czasem jest delikatna, krucha i potrzebuje opieki, a czasem zupełnie dzika, ma w sobie wolę walki i pragnie życia pełnego wyzwań. Z jednej strony potrafi być delikatna i czuła, a z drugiej posyła groźne, zwierzęce spojrzenia. Jaka jest więc jej natura? 

Zainspirowało nas

Oblicza kobiece, w sposób niezwykle intrygujący, na swoich portretach kreatywnych przedstawia Maksymilian Ławrynowicz – wybitny fotograf, specjalizujący się w tej dziedzinie fotografii. Jego prace były inspiracją do nadania kierunku konkursu fotograficznego, a pomysł na konkurs zrodził się podczas wewnętrznych rozmów zespołu Clochee. Firma ta została założona przez kobiety i w dużej mierze dla kobiet. Jej Współzałożycielka i Prezes niejednokrotnie zabiera głos w dyskusjach dotyczących spraw kobiecych, ale także odnoszących się do ochrony i poszanowania Matki Ziemi. Temat konkursu idealnie łączy w sobie oba te aspekty i pozostawia bardzo szerokie pole do interpretacji. Wydarzenie to, nie mogłoby się odbyć bez Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, która promuje różnorodne formy sztuki, a kwestie kobiet są jej bardzo bliskie. Co więcej, najlepsze prace, zostaną zaprezentowane w niebanalnym budynku Filharmonii na wernisażu, podczas kobiecego tygodnia (13.10.2021).

Wspólnym celem i przesłaniem organizowanej akcji jest pokazanie, że kobiet nie da się zamknąć w sciśle określonych ramach społecznych, czy też kulturowych oraz, że każda ma prawo do bycia w pełni sobą i do samoakceptacji. 

kobieta_z_aparatem 

Dlaczego warto wziąć udział?

Udział w Konkursie to nie tylko szansa dla pasjonatów fotografii na przedstawienie swojej wizji Oblicza kobiecej natury i popuszczenie wodzy fantazji w zakresie interpretacji tematu. To okazja do ukazania własnego poglądu na to, czym jest kobieca natura. Uchwycenia jej  na portrecie. Zrobienia fotografii stanu duchowego czy wewnętrznego kobiecego ja. Pokazania jej w sposób niekonwencjonalny. 

Stworzenie portretu kreatywnego, to także szansa na zaistnienie podczas październikowego wernisażu organizowanego przez Filharmonię. Co więcej zwycięska fotografia zostanie opublikowana na okładce magazynu Prestiż, autor/ka zostanie nagrodzony/a naturalnymi i wegańskimi kosmetykami Clochee, będzie mógł/mogła podpatrywać pracę Maksymiliana Ławrynowicz na planie zdjęciowym, wziąć udział w wernisażu 2022 z cyklu „Projekt Kobiety”, na którym pojawiają się gwiazdy wielkiego formatu, a także skorzystać z podwójnych zaproszeń do Filharmonii. 

 portret_kobieta

Pokaż nam swoją wizję Oblicza kobiecej natury

Prace prosimy wysyłać do 24.09.2021 na adres konkurs@clochee.com.
Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane na wernisażu w dniu 13.10.2021 podczas kobiecego tygodnia w szczecińskiej Filharmonii.

W jury zasiadają: Pani Dyrektor Filharmonii Szczecińskiej Dorota Serwa, Angelika Sawicka bizneswoman, Dyrektor Zarządzająca BMW MINI Bońkowscy, Prezes Clochee – Daria Prochenka, Założyciel Fundacji „Projekt Kobiety” i fotograf – Maksymilian Ławrynowicz, Aktorka Anna Cieślak – rodowita szczecinianka, Izabela Marecka - redaktor naczelna magazynu Prestiż.

Grafikę informującą o Konkursie stworzyła: @eve_collage

Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń i wymogów technicznych, co do prac określa regulamin konkursu, który dostępny jest tutaj. 


Poprzedni artykuł

Jak się pozbyć cellulitu? Sprawdź Balsam antycellulitowy Shape Perfection – nowy produkt dla Twojego ciała od Clochee

29 LIPCA 2021