Naturalny peeling do twarzy

Grafika dla artykułu Naturalny peeling do twarzy
Czas czytania: ok 1 min.

Naturalny peeling do twarzy

Naturalny peeling do twarzy

Skóra ma swój TOT – turn over time, jest to czas potrzebny do przejścia komórki z najniżej położonej warstwy podstawnej, jej przekształcenia aż do złuszczenia; fizjologicznie przy zdrowej i dobrze funkcjonującej skórze jest to ok. 28 dni.

Złuszczanie to ważny aspekt pielęgnacyjny: • Pozbycie się martwego naskórka, który powoduje szarość/ziemistość cery • Odświeżenie skóry • Widoczne i wyczuwalne wygładzenie skóry • Poprawa kolorytu, bardziej zdrowa, wypielęgnowana cera • Lepiej działające kolejno nakładane produkty: maseczki, sera

Złuszczanie zaliczamy do tzw. pielęgnacji uzupełniającej – nie stosujemy go codziennie, a jedynie doraźnie Częstotliwość to 1x w tygodniu –> optymalna częstotliwość dla każdego typu skóry Dobór peelingu indywidualnie od typu skóry

Peeling enzymatyczny

Do złuszczania wykorzystywane są enzymy, najczęściej to bromelaina i papaina – odpowiadają za rozpuszczenie martwego naskórka. Kiedyś dedykowany do skóry naczyniowej, a tak naprawdę świetnie sprawdza się w przypadku wszystkich typów skóry, również przy skórze tłustej/mieszanej z aktywnymi zmianami zapalnymi. Nakładany jak maseczka, czyli trzymamy 10-15 minut i zmywamy letnią wodą (przed zmyciem wilgotnymi dłońmi możemy jeszcze skórę delikatnie przemasować).

Peeling mechaniczny

Czyli taki, którymi pracujemy na skórze wykonując masaż przez kilka minut, aby ścierniwo zawarte w składzie miało możliwość złuszczyć martwy naskórek. W drobnoziarnistym peelingu clochee wykorzystujemy bardzo drobno zmielony korund, który jest minerałem.

Masujemy peelingiem skórę przez kilka minut, następnie zmywamy letnią wodą. Absolutnym przeciwwskazaniem do użycia peelingu mechanicznego są stany zapalne skóry, które mogą zostać rozniesione. Peelingi mechaniczne bardzo dobrze sprawdzają się przy skórze grubej, ziemistej, ze skłonnością do powstawania zaskórników.

Dobrze jak w składzie peelingu znajdują się składniki aktywne odpowiedzialne za pielęgnację skóry, dzięki temu po zmyciu peelingu nie mamy uczucia ściągnięcia, napięcia.