Akademia Clochee

Daj pić skórze po lecie – serum nawilżające

2019-11-07

Lato, wakacje, podróże to wspaniały czas. Chwile relaksu i odpoczynku poprzeplatane z aktywnościami fizycznymi, kąpielami w morzu lub sportami wodnymi. Jednak słońce, słona woda, suchy wiatr i wysoka temperatura bywają zdradzieckie dla twojej skóry. Skóra po lecie jest zmęczona i potrzebuje regeneracji, a przede wszystkim nawilżenia.

Jak rozpoznać odwodnioną skórę?

Latem skóra wystawiona jest na ekspozycję promieni UV, które w nadmiernej ilości niszczą barierę hydrolipidową skóry, co doprowadza do odwodnienia. Skóra staje się cienka i szorstka. Miejscami może się łuszczyć. Pory powiększają się, stając się widoczne. Dodatkowo opalenizna sprawia, że zmarszczki są bardziej zauważalne, a skóra sprawie wrażenie starszej i zniszczonej.

Jak pielęgnować skórę po lecie?

Jak zregenerować skórę po lecie? Zafunduj jej intensywne nawilżanie. Najpierw należy odpowiednio przygotować skórę. Zastosuj peeling, aby złuszczyć martwy naskórek, to wspomoże jeszcze lepsze wchłanianie nakładanych kosmetyków.

 Teraz jest czas na intensywne nawilżenie. W tym celu najlepiej zastosować kosmetyki, które
w krótkim czasie dogłębnie nawilżą skórę. Najskuteczniejsze są preparaty skoncentrowane, takie jak sera, które działają jak hydro zastrzyk. Wśród nich z pewnością na wyróżnienie zasługuje Silnie serum nawilżające Clochee, które w ekspresowym tempie nawodni Twoją cerę.

Silne serum nawilżające Clochee – hydro ratunek dla skóry

Sekret serum nawilżającego Clochee, to zawartość kwasu hialuronowego wielocząsteczkowego i małocząsteczkowego. Choć kwas hialuronowy naturalnie występuje
w ludzkim organizmie, to odwodniona i zmęczona po lecie skóra potrzebuje go we wzmożonej dawce.

 Silne serum nawilżające Clochee działa zarówno na powierzchniową, jak i dogłębną warstwę skóry. Wielocząsteczkowy kwas hialuronowy koncentruje się na powierzchniowej warstwie, tworząc płaszcz ochronny, który silnie przyciąga i wiąże wodę. Tym samym nie tylko doskonale nawilża naskórek, ale również wygładza drobne zmarszczki oraz wspomaga przenikanie innych substancji do głębszych warstw. Z kolei małocząsteczkowy kwas hialuronowy koncentruje się na zwiększeniu nawilżenia wewnętrznych pokładów skóry. Serum sprawdzi się niezależnie od typu cery. Doskonale ją nawilży, wygładzi, złagodzi podrażnienia i poprawi jej napięcie, bez zbędnego obciążenia.

Inne artykuły w Akademii Clochee

Często można odnieść wrażenie, że do wspólnego worka z etykietą „cera mieszana” wrzucane są wszystkie typy skóry z dolegliwościami, które wymykają się standardowej klasyfikacji. Taka cera jednak ma swoją charakterystykę, którą warto rozpoznać, aby dobrać do niej naturalne metody pielęgnacji.

Czytaj dalej

Każdy zakup kosmetyków naturalnych Clochee zbliża Cię do nagrody. Jak to zrobić? 

Czytaj dalej

Naturalna pielęgnacja twarzy to nie tylko modny trend, który sprawia, że pierwsze strony gazet, popularne lifestylowe witryny internetowe i telewizja zapełniają się reklamami rewolucyjnych kosmetyków ze słowem “eko” w nazwie. To także świadomy wybór osób, które wyrwały się z sideł bezmyślnego konsumpcjonizmu, przedkładając swoje zdrowie i ochronę środowiska nad pułapkę atrakcyjnych cen i krzykliwych opakowań. W jaki sposób uzyskać najlepsze efekty naturalnej pielęgnacji twarzy?

Czytaj dalej

Gdy na zewnątrz robi się zimno, nie zapominaj o nawilżeniu. Skóra staje się wtedy szczególnie przesuszona, a ty potrzebujesz akcji – silne nawilżenie. 

Czytaj dalej