Akademia Clochee

Daj pić skórze po lecie – serum nawilżające

2019-11-07

Lato, wakacje, podróże to wspaniały czas. Chwile relaksu i odpoczynku poprzeplatane z aktywnościami fizycznymi, kąpielami w morzu lub sportami wodnymi. Jednak słońce, słona woda, suchy wiatr i wysoka temperatura bywają zdradzieckie dla twojej skóry. Skóra po lecie jest zmęczona i potrzebuje regeneracji, a przede wszystkim nawilżenia.

Jak rozpoznać odwodnioną skórę?

Latem skóra wystawiona jest na ekspozycję promieni UV, które w nadmiernej ilości niszczą barierę hydrolipidową skóry, co doprowadza do odwodnienia. Skóra staje się cienka i szorstka. Miejscami może się łuszczyć. Pory powiększają się, stając się widoczne. Dodatkowo opalenizna sprawia, że zmarszczki są bardziej zauważalne, a skóra sprawie wrażenie starszej i zniszczonej.

Jak pielęgnować skórę po lecie?

Jak zregenerować skórę po lecie? Zafunduj jej intensywne nawilżanie. Najpierw należy odpowiednio przygotować skórę. Zastosuj peeling, aby złuszczyć martwy naskórek, to wspomoże jeszcze lepsze wchłanianie nakładanych kosmetyków.

 Teraz jest czas na intensywne nawilżenie. W tym celu najlepiej zastosować kosmetyki, które
w krótkim czasie dogłębnie nawilżą skórę. Najskuteczniejsze są preparaty skoncentrowane, takie jak sera, które działają jak hydro zastrzyk. Wśród nich z pewnością na wyróżnienie zasługuje Silnie serum nawilżające Clochee, które w ekspresowym tempie nawodni Twoją cerę.

Silne serum nawilżające Clochee – hydro ratunek dla skóry

Sekret serum nawilżającego Clochee, to zawartość kwasu hialuronowego wielocząsteczkowego i małocząsteczkowego. Choć kwas hialuronowy naturalnie występuje
w ludzkim organizmie, to odwodniona i zmęczona po lecie skóra potrzebuje go we wzmożonej dawce.

 Silne serum nawilżające Clochee działa zarówno na powierzchniową, jak i dogłębną warstwę skóry. Wielocząsteczkowy kwas hialuronowy koncentruje się na powierzchniowej warstwie, tworząc płaszcz ochronny, który silnie przyciąga i wiąże wodę. Tym samym nie tylko doskonale nawilża naskórek, ale również wygładza drobne zmarszczki oraz wspomaga przenikanie innych substancji do głębszych warstw. Z kolei małocząsteczkowy kwas hialuronowy koncentruje się na zwiększeniu nawilżenia wewnętrznych pokładów skóry. Serum sprawdzi się niezależnie od typu cery. Doskonale ją nawilży, wygładzi, złagodzi podrażnienia i poprawi jej napięcie, bez zbędnego obciążenia.

Inne artykuły w Akademii Clochee

Peeling enzymatyczny doskonale sprawdza się w oczyszczaniu nie tylko skóry wrażliwej, podatnej na podrażnienia, trądzikowej i naczynkowej, lecz także do pielęgnacji wszystkich innych typów cery. Dzięki swoim naturalnym właściwościom jest on zarówno skuteczny, jak i delikatny. Sięgając po takie rozwiązanie, warto także postawić na peeling enzymatyczny z gamy organicznych kosmetyków naturalnych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybieramy rozwiązanie w pełni bezpieczne i ekologiczne. Sprawdźmy, jak działa peeling enzymatyczny oraz jakie naturalne składniki aktywne może zawierać.

Czytaj dalej

Lato, wakacje, podróże to wspaniały czas. Chwile relaksu i odpoczynku poprzeplatane z aktywnościami fizycznymi, kąpielami w morzu lub sportami wodnymi. Jednak słońce, słona woda, suchy wiatr i wysoka temperatura bywają zdradzieckie dla twojej skóry. Skóra po lecie jest zmęczona i potrzebuje regeneracji, a przede wszystkim nawilżenia.

Czytaj dalej

Rosa damascena, czyli róża damasceńska to piękna roślina o niezwykłych walorach ozdobnych. Podobnie jak inne róże, również i ta ma piękne kwiaty i niezwykły, słodki zapach. Poza urodą, ma jednak wiele innych, cudownych właściwości. Ta roślina, uprawiana w basenie Morza Śródziemnego wykorzystywana jest zarówno w lecznictwie, jak i kosmetologii. Powstała z połączenia dwóch gatunków róży Rosa Gallica i Rosa Phoenica i jest jedną z ponad 200 roślin z rodziny różaneczników. Krajem jej pochodzenia jest Iran, a z jej właściwości ludzie korzystają od siódmego wieku naszej ery.

Czytaj dalej

Nawet zdrowa skóra wymaga od czasu do czasu regeneracji. Jej samoistny powrót do równowagi zajmuje jednak dużo czasu. Dlatego już teraz warto wybrać ekologiczne kosmetyki, które przyspieszą ten proces i dodadzą skórze zdrowia i blasku.

Czytaj dalej