Wymagania dojrzałej skóry – jak być piękną w każdym wieku?

2019-07-11

Pielęgnacja cery dojrzałej powinna być wyjątkowa i dokładnie dopasowana do potrzeb skóry. Choć procesy starzeniowe zachodzące w komórkach organizmu są nieuchronne, to istnieje kilka sposobów na ich skuteczne zahamowanie, czego efektem jest znaczna poprawa wyglądu skóry i zachowanie jej młodzieńczego wyglądu na dłużej.

Problemy dojrzałej skóry – czym są spowodowane?

Każda z nas bez wątpienia najbardziej obawia się momentu, kiedy to na cerze zaczną pojawiać się pierwsze zmarszczki. Jednak nie tylko z takim problemem zmagają się posiadaczki skóry dojrzałej. Utrata jędrności, przebarwienia posłoneczne oraz nadmierna suchość - tym właśnie charakteryzuje się cera dojrzała.

Zastanawiasz się, co jej przyczyną ich występowania? Otóż za wygląd skóry dojrzałej w dużej mierze odpowiada upływający czas. Niestety, ale nic nie jest w stanie trwale zatrzymać naturalnych procesów starzenia się skóry. Można je w pewien sposób spowolnić lub też przyspieszyć poprzez nieświadome działanie. Złe nawyki żywieniowe, palenie papierosów lub stosowanie innych używek, regularne wystawianie skóry na słońce lub też długotrwałe korzystanie z solarium i nieumiejętna pielęgnacja cery są jednymi z przyczyn szybszego starzenia się skóry. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że skóra w okresie menopauzy staje się o wiele cieńsza, w związku z czym podatna na działanie niesprzyjających czynników takich jak skrajne temperatury, smog, promieniowanie UV itp.

Najczęstszym błędem, jakim popełniamy, jest stosowanie jednego produktu o właściwościach odmładzających. Pielęgnacja skóry dojrzałej powinna być przede wszystkim kompleksowa, oparta na kilku podstawowych krokach. Na czym zatem powinny skupiać się nasze codzienne rytuały piękna?

Piękna cera po czterdziestce

Pierwsze oznaki starzenia się skóry można zauważyć już po czterdziestce, dlatego też wtedy należy stanowcze zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia.
O dojrzałą skórę należy dbać od zewnątrz poprzez wdrożenie w codzienne menu żywieniowe produktów bogatych w substancje odżywcze, które mają pozytywny wpływ na wygląd naszej cery. Są to przede wszystkim zielone i pomarańczowe świeże warzywa oraz owoce, najlepiej te pochodzące z upraw ekologicznych. Nie zapominajmy również o dostatecznym nawadnianiu organizmu poprzez spożywanie co najmniej 2 litrów wody mineralnej dziennie. Jednak najlepsze rezultaty przyniesie oczywiście zastosowanie kompleksowej i właściwej pielęgnacji opartej na produktach dedykowanych cerze dojrzałej.

Wymagania pielęgnacyjne skóry dojrzałej

Dobór kosmetyków powinien być uzależniony m.in. od wieku skóry oraz problemów, z jakimi się zmaga. Cera dojrzała wymaga szczególnej pielęgnacji, używane produkty bogate muszą być w substancje odżywcze, dzięki którym skóra odzyska młody wygląd - utraconą jędrność i zdrowy blask.

Poranny rytuał piękna cery dojrzałej należy rozpocząć od jej odświeżenia poprzez użycie delikatnego środka myjącego, np. pianki do oczyszczania skóry twarzy. Najważniejszym etapem jest jednak użycie odpowiedniego kremu na dzień. Produkt powinien być na tyle skoncentrowany, by mógł zapewnić skórze dojrzałej, która z reguły zmaga się z problemem nadmiernej suchości dostateczne nawilżenie. W tym celu najlepiej sprawdzają się klasyczne kremy przeciwzmarszczkowe o działaniu intensywnie odżywiającym oraz wygładzającym (https://www.clochee.com/p/pielegnacja-twarzy/kremy-do-twarzy/przeciwzmarszczkowy-krem-na-dzien).

Wybierając krem na dzień, dobrze jest zakupić produkt, który oprócz właściwości pielęgnacyjnych sprawdzi się również jako baza pod makijaż. Niezwykle istotna jest również technika nakładania kremu. Produkt należy nałożyć na oczyszczoną skórę nie tylko twarzy, ale też szyi i dekoltu, delikatnymi ruchami wklepującymi. Wówczas zawarte w kosmetyku składniki aktywne dotrą do głębszych warstw naskórka.  Jeżeli zależy nam na osiągnięciu spektakularnych efektów, to w tym wypadku warto jest zakupić również serum (https://www.clochee.com/p/pielegnacja-twarzy/serum/serum-odzywczo-odmladzajace), które swoim działaniem zintensyfikuje działanie np. kremu na dzień.

Produkty kosmetyczne typu serum są niezwykle cenione ze względu na swoje właściwości. Serum jest preparatem skoncentrowanym, zawierającym składniki aktywne o wysokim stężeniu. Jedną z substancji słynącą ze swojego odmładzającego działania jest witamina E, określana przez specjalistów mianem witaminy młodości. Dlatego też warto zadbać by nie zabrakło jej w produktach do pielęgnacji skóry dojrzałej.

 

Serum jest produktem wielofunkcyjnym, można je stosować zarówno na dzień, jak i na wieczór po uprzednim wykonaniu demakijażu oraz oczyszczeniu skóry. Serum podobnie jak każdy inny kosmetyk aplikowany na skórę twarzy należy delikatnie wklepać. Wcierając produkt, nie tylko dodatkowo podrażniamy skórę, ale co najważniejsze to znacznie osłabiamy działanie substancji aktywnych.


Skóra dojrzała jest niezwykle wymagająca, jednak przestrzeganie kilku prostych zasad oraz systematyczne i właściwe stosowanie produktów przeciwzmarszczkowych w znacznym stopniu pozwoli nam zahamować proces starzenia, niwelując jednocześnie istniejące problemy, czego efektem jest wygładzenie się struktury skóry, dogłębne odżywienie oraz regeneracja. Pielęgnacja skóry dojrzałej wbrew pozorom nie jest trudna, wystarczy tylko zadbać o odpowiednie kosmetyki.

 

Zobacz także: Spojrzenie pełne blasku – krem pod oczy to „mała czarna” pielęgnacji!

Inne artykuły w Akademii Clochee

Ekskluzywne kosmetyki do pielęgnacji skóry mogą zdziałać cuda, ale prawdziwa rewolucja odbywa się w naszym organizmie. Na kondycję skóry wpływ ma przede wszystkim tryb życia i to, co jemy.

Czytaj dalej

Kosmetyki naturalne Clochee można już dostać w Wielkiej Brytanii - w concept store Fragrant Earth.

Czytaj dalej

Polskie kosmetyki naturalne od pewnego czasu skutecznie podbijają rodzimy rynek, a hasło „dobre, bo polskie” świetnie odzwierciedla nowe trendy kosmetyczne. Marka Clochee także czerpie z rodzimych źródeł, myśląc przy tym proekologicznie – wykorzystanie dostępnych na miejscu składników oznacza bowiem mniejsze koszty i mniejszą produkcję zanieczyszczeń związanych ze sprowadzaniem wyciągów z egzotycznych roślin czy owoców. Specjaliści Clochee wiedzą, że to, co najlepsze dla cery osób mieszkających w naszym klimacie mamy pod samym nosem. Polska firma Clochee tworzy więc kosmetyki naturalne między innymi na bazie malin i truskawek, które doskonale działają na cerę, włosy i skórę całego ciała.

Czytaj dalej

Silikony w kosmetykach mają swoich zwolenników i przeciwników, choć tych drugich pojawia się ostatnio dużo więcej. Dlaczego? Silikony to rodzaj polimerów, które pozostawiają skórę gładką, więc są częstym składnikiem kremów, balsamów, fluidów i baz pod makijaż. Nie są to jednak naturalne substancje i jako takie, zwłaszcza w nadmiarze, mogą nam szkodzić.

Czytaj dalej