Najlepszy krem pod oczy

Grafika dla artykułu Najlepszy krem pod oczy
Czas czytania: ok 3 min.

Najlepszy krem pod oczy

Najlepszy krem pod oczy – czy taki istnieje? Czy da się taki wybrać? To zależy od wielu indywidualnych czynników. W tym artykule doradzamy na co zwracać uwagę by dobrać krem pod oczy, który jest najlepszy dla Ciebie.

Dobry krem pod oczy to jeden z najważniejszych preparatów pielęgnacyjnych opóźniających efekty starzenia. Ale nawet najlepszy nie pomoże, jeśli zaniedbamy codzienną dbałość o skórę pod oczami.

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy? Przecież mam dopiero 20 lat!

Skóra wokół oczu jest najbardziej wymagającym obszarem twarzy – jest znacznie cieńsza niż w innych miejscach: ma zaledwie pół milimetra grubości, a co więcej – nie chroni jej warstwa lipidowa, szybko się więc przesusza. Do tego poddawana jest ciągłym ruchom mimicznym. Wszystko to sprawia, że zmarszczki mogą się na niej pojawić już po 20. roku życia. A to, niezależnie od wieku, niepotrzebnie dodaje lat. Dlatego mitem jest pogląd, że intensywnie nawilżający, przeciwzmarszczkowy krem pod oczy przyda się dopiero kobiecie po trzydziestce.

zmarszczki_pod_oczami_wiek.jpg

Jak wybrać najlepszy krem pod oczy?

Wiele kobiet uznaje, że zwykły krem do twarzy jest właściwy także dla okolic oczu. Nie jest to jednak prawda. Codzienny krem do twarzy ma cięższą formułę niż delikatniejsze, choć mocno nawilżające kremy pod oczy. Nie jest też przebadany okulistycznie, dlatego lepiej zdecydować się na specjalistyczny preparat, przeznaczony właśnie do cienkiej i skłonnej do przesuszania się skóry pod oczami.

Krem na cienie pod oczami – zwracaj uwagę na składniki

Wybierając krem pod oczy, należy sprawdzić, czy są w nim zawarte tzw. witaminy młodości A, C i E oraz inne aktywne składniki o działaniu silnie nawilżającym, a więc i przeciwzmarszczkowym. Warto wypróbować rozjaśniająco-energetyzujący krem pod oczy Clochee, który redukuje widoczne oznaki zmęczenia, cienie pod oczami i obrzęki oraz skutecznie zapobiega ich powstawaniu.

Formuła rozjaśniająco-energetyzującego kremu pod oczy Clochee została wzbogacona o Bakuchiol, składnik nazywany roślinnym odpowiednikiem retinolu, który ma te same dobroczynne właściwości co tradycyjny retinol, ale nie powoduje podrażnień. Dodatkowo krem Clochee zawiera takie substancje aktywne jak intensywnie nawilżający kwas hialuronowy, masło mango oraz bogaty w witaminy A,C,E,K,B, B17 olej z pestek moreli. A także kofeinę, która stymuluje do pracy naczynia krwionośne i przyspiesza krążenie krwi, co pomaga wyrównać koloryt skóry pod oczami. Rozjaśnieniu jej służy też strelicja biała, wzmacniająca barierę ochronną skóry.

"Maseczka" pod oczy – kosmetyk do zadań specjalnych

Zdarza się, że skóra pod oczami wymaga bardziej intensywnych działań i sam, nawet najlepszy krem pod oczy, nie wystarczy. Wtedy warto sięgnąć po "maseczkę" pod oczy, która dzięki skondensowaniu w niej aktywnych składników pomoże zniwelować niedoskonałości zmęczonej i przesuszonej skóry. Intensywnie regenerujący krem-maska pod oczy Clochee zawiera komórki macierzyste jabłka i ekstrakt lilii wodnej, które mają silne działanie przeciwzmarszczkowe i chronią delikatną skórę wokół oczu przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Lilia wodna nie tylko pomaga ją nawilżyć, ujędrnić i wygładzić, ale też koi i działa przeciwzapalnie.

A zatem, najlepszy krem pod oczy…

… nie pomoże, jeśli zaniedbamy codzienną pielęgnację i będziemy prowadzić niezdrowy tryb życia. Niedobór snu, zła dieta, palenie papierosów, zanieczyszczenie powietrza, długi czas spędzany przed komputerem – wszystko to sprawia, że skóra pod oczami szybko traci jędrność, staje się sucha i wygląda na zmęczoną. Dlatego nie można zapomnieć, że niezbędnym punktem codziennej pielęgnacji jest dokładny demakijaż oczu, czyli zmycie resztek makijażu oraz zanieczyszczeń z całego dnia. Należy go wykonywać przed snem przy użyciu łagodnego płynu micelarnego, mleczka lub emulsji do demakijażu, pamiętając, by preparaty te były pozbawione takich składników jak alkohol, barwniki czy drażniących substancji myjących. Trzeba przy tym pamiętać, by zmywając makijaż nie trzeć i nie rozciągać skóry, a jedynie przyłożyć do zamkniętego oka nasączony preparatem płatek kosmetyczny i delikatnie przesuwać go w kierunku wewnętrznego kącika oka. Dopiero po tak wykonanym demakijażu należy delikatnie wklepać w skórę "maseczkę" lub krem pod oczy. Szukasz więcej porad?

Przeczytaj nasz artykuł o tym jak walczyć z przebarwieniami skóry.